Recenze

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Vše naprosto v pořádku, ozdoba do vlasů je nádherná! Děkuji, doporučuji.

2022-06-3

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Objednala jsem si hřebínek s růžičkou,který jsem si přála upravit podle své představy,hřebínek přišel a je krásný,bohúžel došel poškozen,ale prodejkyně sjednala nápravu,hřebínek mám a v pořádku,moc děkuji

2019-10-1

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velmi pečlivě zpracováno, náramek je krásný, jsem moc spokojená a nosím od první chvíle.

2018-09-18

Ověřený zákazník
4.504.504.504.504.50
ochota a příjemné vystupování

2018-06-8

Pavlína
5.005.005.005.005.00
rychlá a skvělá komunikace, ihned po platbě zboží odesláno.

2018-02-24

O tvůrci šperků

Informace

JAK PEČOVAT O BIŽUTERII

Přestože bižuterie obvykle není z drahých kovů, může Vám vydržet spoustu let krásná, pokud se o ni budete řádně starat.

Působením potu, mazu a prachu postupně dochází k obrušování šperku. Čím více je budete nosit při sportu, tím rychleji ztratí na životnosti. Také vlivem používání parfému, laku na vlasy a krému, ubývá jeho přitažlivost. Snažte se tedy před sportováním šperk sundat.               

Základní zásady                      

-         uchovávat bižuterii ve tmě, v suchu a odděleně od ostatních kousků

-         se šperky se nesprchovat

-         před sportováním šperk sundat

-         bižuterii nasazovat až po použití laku na vlasy či parfému

Čištění bižuterie

Nepoužívejte žádné chemické prostředky. Bižuterii jemně otřete bavlněným nebo flanelovým hadříkem. Nečistoty mezi kamínky nebo korálky odstraňte jemným zubním kartáčkem. Pokud vám bižuterie „zachází“, je to běžný jev bižuterního kovu. Můžete zkusit speciální vatu na stříbro. Jako prodejce šperků neradím používat chemii, ale pokud vám zčernal oblíbený kousek bižuterie, kterého je vám líto, existuje rada – použití roztoku teplé vody a jaru v poměru 1:1 a to po dobu jedné hodiny. Za výsledek ovšem neručím. V žádném případě nepoužívat u zdobených kamenů, mohly by se poškodit.

Bižuterie s minerálními kameny

Minerální kameny můžete otřít bavlněným hadříkem. Protože minerální kameny mají svou léčivou energii, kterou vydávají, ale také přijímají tu negativní, doporučuji provádět jejich čištění, aby vám stále dobře sloužily. Čištění by se mělo provést také před prvním nošením. Pro každý minerální kámen existuje jiný způsob čištění. Vzhledem k tomu, že tato čištění jsou často formou vkládání do solného nebo bylinného roztoku, oplachování pod vodou apod., jsou nevhodné pro šperky, které by se tímto zničily. Proto doporučuji univerzální způsob čištění prostřednictvím křišťálové drúzy, na kterou šperk položíte. Můžete také použit misku křišťálových krystalů, které poslouží stejně. Křišťál má úžasnou schopnost odstraňovat negativní energie a to bez toho, že by je sám přijal. Nemusíte se tedy obávat, že negativní energie z vašeho šperku zůstane v křišťálu.

Bižuterie z drátků                     

Pokud jste zakoupili ozdobu z drátků, mějte na paměti, že se jedná o měděný drát, který je sice ohebný, ale při neopatrném zacházení ho můžete zlomit nebo ukroutit. Při vkládání do vlasů se nemusíte bát a můžete ho jemně formovat podle potřeby, nikoli však zlomit do ostrého úhlu nebo s ním kroutit.

U lakovaných drátů může časem světlo a usazený prach měnit jejich barvu, povrch ztrácí na své odolnosti a koroduje. Tuto bižuterii tedy také uchovávejte v krabičce ve tmě.

Bižuterie s krystalem Swarovski

Jedná se o jemné výrobky náchylné na poškrábání, kromě uchovávání v krabičce dbejte o čištění krystalů jemným bavlněným hadříkem.


Bižuterie z kůže

Pravá kůže použitá na zhotovení šperků je buď přírodní anebo lakovaná. Přírodní kůže získává nošením určitou patinu působením potu, vlhka apod., což má své kouzlo. Lakovaná kůže je oproti přírodní chráněná vrstvou speciálního laku, je tedy odolnější. Pokud je ale vystavena nadměrnému vlhku a naopak suchu či slunci, může časem povrch praskat. Pravá kůže se nošením natahuje, proto si při výběru velikosti zejména u náramků nekupujte zbytečně dlouhý.